Nikel Elementinin Kullanım Alanları, Demir Nerelerde Kullanılır

Çoğu nikel paslanmaz çelik (% 65) ve ısıya dayanıklı çelik ve demir dışı alaşımlar (% 20) dahil olmak üzere korozyona dayanıklı alaşımlar yapmak için kullanılır. Nikelin yaklaşık% 9’u kaplamada kullanılır.

Diğer% 6 ise pil, elektronik ve madeni paralar için kullanılır. Eleman, cama yeşilimtırak bir renk katar. Bitkisel yağın hidrojenlenmesi için bir katalizör olarak kullanılır.

Nikel öncelikle oluşturduğu alaşımlar için kullanılır. Paslanmaz çelik ve diğer birçok korozyona dayanıklı alaşımlar yapmak için kullanılır.

Bakır-nikel alaşımlı borular, tuzdan arındırma tesislerinde kullanılır. Nikel sikke ve zırh kaplamasında kullanılır. Cama ilave edildiğinde, nikel yeşil renk verir.

Nikel kaplama, koruyucu bir kaplama sağlamak için diğer metallere uygulanır. İnce bölünmüş nikel, bitkisel yağların hidrojenlenmesi için bir katalizör olarak kullanılır. Nikel ayrıca seramik, mıknatıslar ve pillerde de kullanılır.

Bakır-nikel alaşımından yapılmış boru, tuzdan arındırma tesislerinde kullanılır. Bu alaşım doğal olarak deniz suyuyla ve biyolojik kirliliğe karşı korozyona karşı dayanıklıdır.

Birçok sikke nikel içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir