İmmünsupresyonun Belirti ve Semptomları Nelerdir?

İmmünsüpresyon belirtileri ve semptomları:

Genel olarak, bağışıklık sistemi baskılanmış hastalar genellikle çok hastadır ve sağlıklı bireyler için başka türlü bir tehdit oluşturmayacak olan günlük mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyona duyarlıdır. Bunlar fırsatçı enfeksiyonlar olarak adlandırılır ve sıklıkla bağışıklık sistemi zayıf olanlarda ortaya çıkar.

Enfeksiyonlar bakteri, virüs, parazit ve mantarlardan kaynaklanabilir. Bu mikroplar vücut sıvıları, hava yoluyla veya kirli yiyecekler, su, hayvanlar ve nesneler yoluyla kolayca yayılır. Fiziksel olarak hasta olmalarına ek olarak, bu hastalar genellikle bulaşıcı bir etiyolojiye işaret etmek için kullanılan tam kan sayımı parametrelerinde çok çeşitli düzensizliklere sahiptir.

Bağışıklık sistemi baskılanmış bireylerde enfeksiyonlar daha uzun süre dayanır ve normal bağışıklık sistemi olan kişilerde enfeksiyonlardan daha sık ve tedavi edilmesi zordur. Bu hastalarda solunum ve mide / bağırsak (gastrointestinal) yollarda daha sık enfeksiyonların yanı sıra diğer iç organların ve sistemlerin iltihaplanması ve enfeksiyonu olabilir. Dahası, immünosüpresyondan etkilenen çocuklar anormal gelişme ve büyüme belirtileri gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir